2.10.2018

Závody v Ostravě a u přehrady Olešná (Frýdek – Místek) určily konečné pořadí Rollo ligy 2018

Petr Pešta Reporty a výsledky
Rollo liga 2018 je za námi - výroční padesátiletý titul připadl Michalovi Kulkovi a Káče Šefcové...

In line park Sareza v Ostravě a přehrada Olešná u Frýdku-Místku zažily o proběhlém posledním záříjovém prodlouženém víkendu páté a letošní finálové kolo Rollo ligy 2018.

Finále 44. ročníku Rollo ligy náramně připravil Bokolobka tým Ostrava. V sobotu se závodilo v kritériu na 1100 m dlouhém oválu. Závody mužů i žen přinesly divácky velmi zajímavý a napínavý průběh s hromadným finišem. U mužů v chladnějším a větrném počasí až do cílového okruhu jel více jak dvacetičlenný balík a rozhodoval až dlouhý finiš v protivětru, kde nejvíce sil měl Jan Pavel (Svět koloběžek) před druhým Petrem Peštou a třetím Ladislavem Provodem (oba PSP Klub koloběhu Plzeň)

V ženském závodě s ultraveterány se peloton roztrhal více a dříve a zvítězila Kateřina Ševcová  (Kostka racing)  před Andreou Zbožkovou (Lipník Dragons). Jako třetí dojel ultravetrán Jiří Flaška  (Kostka racing) a jako celkově čtvrtá a třetí žena Šárka Waldhauserová ( Bolobka  a také výrazná pořadatelka závodu).

Nedělní dlouhý závod se konal v krásné scenérii s výhledy na Beskydy u přehrady Olešná u Frýdku-Místku na 5 km dlouhém okruhu s mírným i delším stoupáním a sjezdy a rychlým asfaltem. Chladné ráno vystřídalo modré nebe a sluníčko a probíhaly hodně rychlé závody. Závodníkům navíc  zrychlovalo srdeční tep hlasité fandění diváků při průjezdu cílovou rovinkou. Nádherný závod na závěr ligové sezóny!

V ženském závodě s ultraveterány a kadety se peloton nadělil na vedoucí skupinku žen, katedů a ultravetetrána. Opět zvítězila Kateřina Ševcová před ve finiši druhým ultravetránem Jiřím Flaškou  (oba Kostka racing) a těsně třetí  Andreou Zbožkovou (Lipník Dragons),  jako třetí žena  dojela Petra Fořtová (Bet pedálů).

V závodu mužů, po sakra rychlém zaváděcím kole za cyklistou rychle vykrystalizovaly skupinky závodníků. Na čele od druhého kola jelo duo Michal Kulka a Jan Pavel pronásledované osmičlennou skupinkou, z níž se v předposledním kole ve stoupání odpoutala čtveřice Provod, Kvita, Maixner a Pešta. Dlouhý závod vyhrál již jistý Mistr Rollo ligy 2018 Michal Kulka (Ultima K lap team) před druhým Janem Pavlem (Svět koloběžek) a třetím Ladislavem Provodem (PSP Klub koloběhu Plzeň), který i po padesátinách má neskutečný fyzický fond.

 Výsledky nedělního dlouhého závodu mužů tak zkopírovaly i celkové pořadí Rollo ligy 2018. V ženách se Mistryní Rollo ligy  2018 stala Kateřina Ševcová před Andreou Zbožkovou a třetí Petrou Legatovou.

Výsledky z pátého kola Rollo ligy 2018  jsou ke stažení zde:

  https://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/1377

 Celkové výsledky Rollo ligy 2018 se ještě zpracovávají.

Zvítězit sice mohou jen někteří, ale vyhráli všichni, kteří letos zažili ve světě jedinečný seriál koloběžkových závodů, Rollo ligu, která letos ujela 50 let do svého založení.

Příští rok začínáme dalších 50 let, buďte u toho s námi!

A těch uplynulých 50 let přijeďte oslavit již tento víkend na Šumavu, pojede se poslední mistrák 12" koloběžek a bude to velká paráda...

3,4 Trhni si nohou!!

Věnce pro vítěze Mistrovství ČR 12Věnce pro vítěze Mistrovství ČR 12" koloběžek