15.8.2018

Finální oslavy 50 let Rollo ligy míří na Šumavu

Honza Vlášek Pozvánky a propozice
Rollo liga definitivně završí padesát let své historie na Šumavě o prvním říjnovém víkendu, zváni jsou všichni koloběžkáři dobré vůle...

Všechny koloběžkáře dobré vůle zveme na finální oslavu

50 LET ROLLO LIGY

Zakončení koloběžkové sezony 2018

Tradiční akce pro koloběžkáře všeho druhu, pohlaví, věku, vyznání i stroje, letos opět v oslavném duchu

5. – 7.10.2018

Zadov, Chata Cihelny

Koloběžková Rollo liga, nejstarší koloběžková soutěž světa, slaví letos 50 let od svého vzniku. Kde jinde uspořádat finální oslavu než na Šumavě v Chatě Cihelny, kde každoročně pořádáme zakončení koloběžkové sezony, a v těsné blízkosti místa, které je pro koloběžkáře téměř posvátné – chalupy Vaška Březiny na Šindlově, epicentru klasického závodu Tour de Šumava.

70. léta Rollo ligy70. léta Rollo ligy

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM

Pátek 5.10.2018

Příjezd účastníků v odpoledních až večerních popracovních hodinách. Ubytování, večeře, pivo, limo, šumavský tataráček a jiné dobroty, všeobecné veselí, hodně hudby a tance a povídání…  

Sobota 6.10.2018

Po snídani odjezd koloběžkového pelotonu na Šindlov (cca 7 km), kde bude 50 let koloběžkové Rollo ligy definitivně završeno koloběžkovým pohřbem nestora a dlouholetého archiváře našeho sportu, Jirky Dupala, jehož ostatky rodina věnovala nám, koloběžkářům.

Šindlov, legendární místo koloběžkové historie a zcela vpravo Jirka Dupal, se kterým se zde slavnostně rozloučímeŠindlov, legendární místo koloběžkové historie a zcela vpravo Jirka Dupal, se kterým se zde slavnostně rozloučíme

Následovat bude oheň, nějaký ten soudek, buřty a tak dále.

V odpoledních hodinách bude následovat vyjížďka po trati legendárního závodu Tour de Šumava s vloženým Mistrovstvím České republiky 12“ koloběžek – OF 12“.

Návrat na Zadov do cca 18:00, večeře.

Po večeři start koloběžkových přednášek letos na téma historie koloběžkové Rollo ligy, koloběžkového sportu, koloběžek a tak všelijak podobně a v mezidobí proslulý Šumavský raut.

Program přednášek upřesníme, jak jen bude možné.

Po skončení hudba až do kuropění.

24 hodin Třebešín 70. léta24 hodin Třebešín 70. léta

Neděle 7.10.2018

Po těžkém vstávání a snídani poslední závod sezony.

První ročník Kamikaze Masters. 

O co jde? O nic jiného než mistrák v top speed, tedy nejvyšší rychlosti koloběžkáře zaznamenané v měřeném úseku. No – a pojedeme samozřejmě z kopce.

Kamikaze Masters se jede v kategorii 12“ a kategorii open, tedy pro jakoukoliv koloběžku, a vítězem bude ten, kdo vytlačí ručičku tachometru na co nejvyšší hodnotu.

Po dojetí posledního závodníka vyhlášení vítězů a odjezd domů.

Taková byla Rollo ligaTaková byla Rollo liga

Ubytování

Chata Cihelny (www.chatacihelny.cz) na šumavském Zadově.

Jednoduché ubytování na vícelůžkových pokojích. Sociální zařízení na chodbě. Kapacita cca 100 osob (opět bude plno!!! ).

K dispozici celá řada dalšího sportovního vyžití - fotbálek, nohejbálek, tenísek, saunička atd. a zejména bezvadná hospůdka s přednáškovou místností a tanečním parketem v jednom. To znamená samozřejmě rovněž řadu nekoloběžkových soutěží a turnajů všeho druhu počínaje nohejbalem a konče hodem psa na cíl.

Pokud dáváte přednost tišším pokojům, uveďte vše prosím v přihlášce. Pokud si myslíte, že budete chodit spát mezi posledními, uveďte to taktéž, ubytujeme Vás přímo nad hospůdkou.

Jaké bude MČR 12Jaké bude MČR 12" palcových strojů v roce 2018?

Stravování

V pátek večeře a následně kus Šumavského rautu, tataráček, topinky apod.

V sobotu snídaně a večeře a po večeři mezi přednáškami bohatý proslulý Šumavský raut.

V neděli snídaně.

 CENA AKCE A PŘIHLÁŠKY

1500,- Kč / osoba za kompletní akci a tedy zahrnuje

  • Ubytování na dvě noci
  • Stravování včetně Šumavského rautu (viz výše) a sobotního soudku a buřta na Dupíkově pohřbu
  • Kompletní program
  • Další využití areálu Chaty Cihelny (fotbalové hřiště apod.)

Přihlášky co nejdříve, ale nejpozději do 30.9.2018 na mail vlasek@ultimaproduction.cz. Uveďte jméno a příjmení osob, které přihlašujete a případně specifikaci klidného/rušného pokoje.

Místo na tomto ojedinělém setkání je rezervováno po zaplacení zálohy ve výši 500,- Kč na bankovní účet č. 330576002/5500, a to taktéž nejpozději do 30.9.2018. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno (jména), účastníků, za které platíte. V případě následné neúčastí záloha propadá.

P.S: Přijet na místo lze pro fajnšmekry již klidně od středy. V tu dobu probíhá značně neoficiální program, jak mnozí vědí:)

BUDEME SE TĚŠIT NA VIDĚNOU, ROLLO LIZE JE 50 LET OPRAVDU JEN JEDNOU!