23.6.2016

Prvních 100km na koloběžce - Nadia Novotná

Nadia Novotná Tipy na výletyMoje první stovka na koloběžce
Další z článků ze soutěže "Moje kilo" - svoji první stovku z Pardubic přes Borohrádek do Pardubic ujela naše čtenářka Nadia. A je to zároveň bezva tip na výlet...

Když jsem se rozhodla konečně pokořit 100 km za den, měla jsem už za sebou 2 koloběžkové sezóny na Yedoo City a jednu na Kostce Tour 3.  Bylo to v srpnu 2015 a věnovala jsem tomuto výletu jednu sobotu, když pominula ta obrovská vedra, co nás tento rok sužovala.  Takže jsem se předposlední srpnovou sobotu vydala sama na delší výlet na své Kostce Tour 3. Jako cíl jsem si vytyčila Potštejn, městys pod Orlickými horami, místo mého dětství. Nejen proto, že to místo mám ráda, ale také že po cestě je pro případ nouze pár lidí, kteří by mi mohli poskytnout azyl. To jsem nakonec nevyužila a výlet zdárně dokončila. 

Mapa výletuMapa výletu

Z Pardubic jsem jela na Dašice, Plátěnice a Horní Roveň. V Ostřetíně jsem si dala krátkou pauzu na svačinu a pokračovala směr Horní, Dolní Jelení. Zde jsem kus cesty jela lesem po modré na Plchůvky. Kupodivu mě cesta bavila od samého začátku, jindy si ji užívám až tak po dvacátém kilometru.

Před Ostřetínem začal trochu foukat protivítr. Pak jsem jela na Kostelecké Horky a Borovnici. Těsně před Potštejnem jsem začala cítit kolena, ale už to bylo z kopce a zde jsem si dala větší pauzu na oběd v Hotelu Slávia. Vepřovou s knedlíkem jsem zapila jedním pivem a pomalu se vydala na návrat.

Ještě jsem navštívila místní hřbitov, a to nejen proto, že mám taková místa v oblibě, ale také abych zapálila svíčku na babiččině hrobě. 

Pak už jsem jela  přes Záměl do Doudleb, kde jsem se napojila na novou cyklostezku 4363 na Kostelec n. Orlicí až Čestice. Dále pak lesem na Zdelov a Šachov, přes Borohrádek, Veliny, Holice. Ve Velinách jsem si dala pauzu na snědení tyčky. Myslela jsem, že dále už nepojedu, jak mě nohy bolely, ale zázračně jsem to rozhýbala a hlavně až do Holic byl dlouhý sjezd. Pak už se jelo až do Pardubic v pohodě přes Horní a Dolní Ředice, Choteč a Sezemice.

Aplikaci na mobil nemám, ale můj tachometr ukázal tyto hodnoty: Ujetá trasa 109,68 km, průměr 14,6, doba jízdy 7,5 hodiny.  Spálené kalorie a shozená kila obyčejný tacháč neukazuje a ani mě taková blbost nezajímáJ