18.9.2020

Blíží se poslední dvě kola koloběžkové Rollo ligy a také dvě MČR

Honza Vlášek Pozvánky a propozice
Konec září a začátek října rozhodne o ligových titulech a mistrech republiky, a to i na 12" koloběžkách

Koloběžková Rollo liga míří do finiše. Na programu jsou poslední dvě kola, to druhé v Konstantinových Lázních se pojede jako mistrovství České republiky.

Na státní svátek 28.9.2020 můžete zavítat do Brna také na první ročník Mistrovství republiky 12“ koloběžek.

 4. kolo Rollo ligy – Velké Poříčí

Zveme Vás na koloběžkovou klasiku, 4. kolo Rollo ligy, do Velkého Poříčí – zde se závodí již počtvrté za sebou – ve dnech 26. – 27. září 2020. Závod není posunutý, termín je známý od prvního vydání kalendáře.

V sobotu je připraven dlouhý závod pro mužů na 33 km a žen na 22 km. Další kategorie dle rozpisu. Jede se na 11 km dlouhém okruhu.

V neděli se můžeme těšit na novou časovku do vrchu na úplně novém asfaltu na trati Machov – Lhota, hraniční přechod a cíl Karlow. Cíl závodu se tedy nachází mimo území ČR a je doporučeno i během závodu mít při sobě platný osobní doklad (OP, cest. pas). V případě uzavření hranic s Polskem z důvodu Covid-19, je opět připravena trasa klasické časovky do vrchu, jako v předchozích letech.

Přihlášky on-line od 9. 9. 2020. do 25. 9. 2020 na www.sportchallenge.cz

Propozice ke stažení pod článkem.

Mistrovství republiky 12“ koloběžek

Necelý týden před Mistrovstvím České republiky v koloběhu, které proběhne o prvním říjnovém víkendu v Konstantinových Lázních, můžete zavítat na ojedinělé mistráky do Brna.
V rámci akce Brněnský koloběžkový den se 28. září 2020 od 10:00 hod pojede 1. ročník oficiálního Mistrovství České republiky 12“ koloběžek.

S respektem k více než padesátileté historii koloběžkového sportu v České republice se Český svaz koloběhu připojuje k akci pořádané kluky kolem Petra Mejsnara a brněnského BKG a Mistrovství České republiky 12“ koloběžek se tak poprvé pojede jako oficiální, včetně všech patřičných náležitostí a ceremoniálů.

V prvním ročníku jsou vypsány open kategorie muži, ženy a kategorie LEGENDS nad 65 let.

Zveme nejen všechny pamětníky dob, kdy 12“ koloběžky vládly koloběžkovému pelotonu, ale rovněž kohokoliv, kdo má 12“ stroje stále v lásce, a doufáme v zahájení tradice, která nám bude pravidelně připomínat bohaté dějiny našeho sportu.

Více informací v přiložených propozicích. 

5. kolo Rollo ligy a Mistrovství republiky v koloběhu

O víkendu 3. a 4. října proběhne v Konstantinových Lázních poslední kolo Rollo ligy 2020 a Mistrovství České republiky – v sobotu dlouhý závod, v neděli kritérium. Uzavře se tak kovidovou pandemií poznamenaný 46. ročník Rollo ligy 2020.

Přihlášení na závody a platba nejpozději do 29. 9. 2020 přes přihlašovací formulář na webu Sportt.cz.

V neděli po dojetí závodů bude vyhlášena i Rollo liga 2020 včetně Mládežnického poháru.

Poprvé a zatím naposledy Rollo liga navštívila Konstantinovy lázně 13. – 14. května 2017. Tehdy šlo o rychlou akci, kdy na konci dubna necelé tři týdny před zahájením soutěže náhle zrušil úvodní ligové kolo nevyzkoušený pořadatel z Hradce Králové. Šok koloběžkářů byl však krátký a za 14 dní dokázali v původním termínu připravit 1. Rollo ligové kolo pořadatelé PSP  Klubu koloběhu Plzeň.

Propozice ke stažení pod článkem.

Ke stažení: