8.6.2023

Zlatá koloběžka Plzně již za dva týdny

Petr Pešta Pozvánky a propozice
Pozvánka na legendární ZLATOU KOLOBĚŽKU Plzně 2023, která proběhne o víkendu 24.-25. června 2023.

Druhé kolo České Rollo ligy 2023, republikové a nejstarší a největší a nejkrásnější soutěže na Světě proběhne v baště koloběhu Plzni.

Je to téměř nevěřitelné, ale první Rollo ligové závody uspořádali Plzeňáci z PSP-Klubu koloběhu již v roce 1999  a letos už je to dlouhých 25 let co tento klub závodí a je výraznou částí v Rollo ligy.

Jednoduše řečeno, kdo nebyl na závodech v Plzni, nemůže být pravý koloběžkář a bez závodní plzeňské klasiky by koloběžková sezóna nebyla tou správnou! Přijeďte proto do Plzně napsat další díl jedinečné koloběžkové historie na už 24. ročník ZLATÉ KOLOBĚŽKY o víkendu 24.-25. června 2023.

 Letos jsou na programu závody:  Sprint, Štafety a Dlouhý závod.

Online přihláška do úterý 20. června 2023, 23:00 hod, https://panda-timming.cz/registrace/rollo-liga-plzen-24062023/

A protože je od letoška Rollo liga soutěž s možnou mezinárodní účastí, lze si v přihlašovacím formuláři vybrat kromě základní české verze i anglickou, německou či polskou verzi.

Propozice naleznete pod článkem.

Akce letos opět proběhne na jedinečném cyklo oválu v Česku Rapid Sport s převýšením na 13 metrů a šíří dráhy 8 až 9 metrů. A moderátorem Zlaté koloběžky Plzně bude Vašek Liška.

Závodníci si tak po roce znovu užijí časté průjezdy přímo před intenzivně fandícím zázemím u restaurace a na kopci tribunu obsazenou mládeží. Diváci a doprovod zase uvítá zázemí, ze kterého vidí závodníky po velkou část závodu.

Předseda pořádající klubu Petr Pešta k pozvánce dodává. „Je to neskutečná jízda, ale letos už je to dlouhých 25 let co závodíme v Rollo lize. A mohu potvrdit, že 25 let stále platí tato charakteristika Koloběžkového sportu: Rámy závodních koloběžek postavené na míru včetně karbonových speciálů, pohodlné univerzálky. Natvrdo nafoukané pláště, svižná jízda výkonnostní sportovci, hobíci, malé děti, žáci, krásné studentky, zralé ženy, mladí muži a ostřílení matadoři. Chuť cestovat na závody stovky i tisíce kilometrů, pro radost z pohybu, vůle podat maximální výkon bez vidiny materiálního a finančního zisku, jen pro setkání s lidmi podobného ražení a sdílenou radost pro jízdu na stupátku mezi dvěma koly.

 3, 4 .. Trhni si nohou!!!

Ke stažení: