1.10.2022

Ligové tituly pro Movistar - 48. ročník Rollo ligy je minulostí

Petr Pešta Reporty a výsledky
Rollo liga 2022 skončila minulý víkend v Konstantinových Lázních a zná nové vítěze...

V sobotu a neděli 24. a 25.  září otočil 48. ročník Rollo ligy svoji poslední stránku v Konstantinových Lázních.

Závěrečné kolo mistrovské soutěže proběhlo oproti předchozím dnům v příjemném počasí bez deště.

Závod od závodu bojovali závodníci o co nejlepší umístění, nebo jen pro dobrý pocit z odvedeného výkonu. Kategorie byly kvalitně obsazené od elitních borců až po hobby jezdce, každý měl svého soupeře, závodů se celkem zúčastnilo 137 závodníků. Pěkné zázemí v těsné blízkosti závodní trasy v Kempu Larocca jako vždy zařídilo naprosto bezvadnou atmosféru a pohodu.

Sobotní Dlouhý závod přinesl napínavou podívanou. V hlavních kategorii mužů zvítězil Tomáš Pelc (Ultima K.Lap Team) před druhým Romanem Matyášem  a třetím Michalem Kulkou (oba TŘISTA60). V ženách v těsném finiši zvítězila Adéla Zapletalová (1.KK Lipník n. B.) před Andreou Zbožkovou (TŘISTA60) a třetí místo obsadila Amálie Vinohradníková (Kostka Racing).

Nedělní kritérium přineslo v hlavním závodu mužů dramatický finiš, kde zvítězil  Tomáš Sedlář (Kostka Racing) před těsně druhým Tomášem Pelcem (Ultima K.Lap Team) třetím Romanem Matyášem (TŘISTA60). V ženách se v kritériu v hlavním závodu stala vítězkou opět Andrea Zbožková (TŘISTA60) před druhou Amálií Vinohradníkovou (Kostka Racing) a třetí místo obsadila Adéla Zapletalová (1.KK Lipník n. B.).

Výsledky všech závodů a kategorií ke stažení zde:

Dlouhý závod sobota 24.9. 2022: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1188

Kritérium neděle 24.9. 2022:  https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1198

V Konstantinkách skončil už 48. ročník ROLLO LIGY naprosto jedinečné a nejstarší soutěže na Světě, stáří a nabrané zkušenosti je potřeba tuto jedinečnou nehmotnou věc chránit a pečovat o ni. Ani v tradičním Holandsku se letos opět na koloběžkách nezávodilo. Važme si našich obětavých pořadatelů, kterým tímto za celý Svaz koloběhu DĚKUJEME.

Jak dopadnul 48. ročník ROLLO LIGY, kdo a jaké týmy se staly absolutními mistry ČR,  rozvedeme v dalších dnech v celém článku.

3, 4 Trhni si nohou!